Back

DÜNYA DİPLOMATLAR BİRLİĞİ (WDU) KIBRIS OFİSİ TÖRENLE AÇILDI

29 Kasım 2018

WDU kısaltması ile tanınan, uluslararası anlaşmazlıkların çözümü ve iş birliği konularında faaliyet gösteren,  Birleşmiş Milletler Teşkilatı tarafından akredite edilmiş ‘Dünya Diplomatlar Birliği’nin Kıbrıs Temsilciliği’nin açılışı, düzenlenen bir  tören ile gerçekleştirildi.

WDU Merkez Genel Başkan Yardımcısı ve Kıbrıs Başkanı Serhat Akpınar’ın girişimiyle ülkemizdeki faaliyetine resmi olarak başlayan WDU Kıbrıs Ofisi’nin açılış törenine;  İçinde yer aldığı Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’nin (KAÜ) Lefkoşa’daki Cloud Binası’nda,  yurt içi ve dışından seçkin isimlerin yer aldığı bir davetli topluluğu katıldı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Gezici Büyükelçiliği yanında; Öncülüğünü yaptığı, çeşitli ulusal ve uluslararası misyonlardaki görevlerine ek olarak geçtiğimiz dönemde; Dünya Diplomatlar Birliği’nin (WDU) Başkan Yardımcılığı görevine seçilen Girne Amerikan Üniversitesi  (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, aynı anda WDU Kuzey Kıbrıs Başkanı olması sebebiyle de, açılış organizasyonunda ev sahipliğini üstlendi.

GAÜ’den yapılan açıklamaya göre; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre ve Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar ile birlikte; WDU-Dünya Diplomatlar Birliği Genel Başkanı Dr. Gunther Meinel, Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye’deki Albayraklar Şirketler Grubu Başkanı Adnan Albayrak,  WDU Merkez Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Karabulak, WDU Türkiye Başkanı Sertan Ayçiçek, WDU Merkez Hukuk Müşaviri Dr. Gerhard Prengel, WDU Yönetim Kurulu Üyeleri, Albayraklar Şirketler Grubu Yetkilileri’nin de yer aldığı ‘WDU Kuzey Kıbrıs Ofisi’nin açılış töreni,  WDU Merkez Genel Başkan Yardımcısı ve Kuzey Kıbrıs Başkanı Serhat Akpınar’ın açış konuşması ile başladı.

Konuşmasında, bölgesel ve küresel barış adına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden önemli bir adım atıldığına vurgu yapan Akpınar,  temsilciliğin açılışının tarihe not edilmesini isteyerek;  “ çalışma ve faaliyet alanımız, sadece Avrupa Birliği Ülkeleri paydası üzerinden oluşmamaktadır. Misyon, Birleşmiş Milletler Teşkilatı’na üye tüm ülkeler nezdinde etkinlikle sürdürülecektir.” dedi.

WDU Merkez Genel Başkan Yardımcısı ve Kuzey Kıbrıs Başkanı Serhat Akpınar; Özel davetlilerin yanında kalabalık bir akademik dinleyici kitlesine yönelik konuşması esnasında,  Kıbrıs ve Ada’yı "Geçmişin Suskun Bilgesi" olarak nitelendirdi. Akpınar, “ En az beşbin yıldan bu yana, sadece antik denizciler değil, Akdeniz'e komşu toplumlar, refahları için bu Ada'ya, bu sahillere güvenmiştir.’Geçmişin Suskun Bilgesi’ halen hayattadır. Gelip geçen çocuklarıdır. İnanıyorum ki; Bu bilgenin yaşadıklarını yeniden yorumlayabilirsek eğer, aslında doğal bir koşum takımımızın var olduğunu, yeniden idrak etme şansını bize verecektir.Yani; çabamız; Geçmişin Suskun Bilgesi'ni yeniden konuşturabilmektir. Kısaca; Bu kuşakların da söyleyebileceği ‘bilgelikleri’ olabilmelidir. Durum; Ne yazık ki, bugün için öyle değildir. Adalet, eşitlik ve özgürlüğün doğru tanımı; küresel olarak öncelikli olarak insan hakları ile ilgilidir. Ancak ekonomik ihtiraslar, radikal milliyetçilik, ideoloji, din, ırk, cinsiyet ve partizanlık gibi kavramlar ana sorunlara ulaşılmasına çoğunlukla engel oluyor, geçmiş yüzyıllarda olduğu gibi. Yani; beşbin yıl boşa mı geçti? ” değerlendirmesini yaparak, “ hiç mi ders çıkaramadık?” sorusunu da yöneltti.

Dünya barışına katkıda bulunacak, çatışma, kriz ve savaşları önleyecek, çıkanları da süratle durduracak eylemlere ve organizasyonlara her zamankinden daha fazla gereksinim olduğunun altını çizen Akpınar, “ Evet, son 3 bin yılda; en büyük savaşlar ve felaketler bir görüşe göre; erkeklerin yönettiği bir dünyada yaşanmıştır. Ama, yeni bin yıl çocuklarımızındır. Belki de annelerin, kadınların ve gençlerin yönettiği bir dünyayı da deneyeceğiz. Ancak; Toplumda bir yer bulmak, sosyal, ekonomik ve çevresel sorunlara karşılık vermek için,  geleneksel okuryazarlık ve matematiksel beceriler artık yeterli değilken, okuryazarlık hakkının bile bireylerin elinden zorla alındığı bir dünyada yaşayıp yaşamadığımızdan kesin olarak emin olmalıyız. Aksi, insan ırkı için bozgundur. Beşbin yıl, boşa gitmiş olamaz. Belki de, tüm canlılarda bulunan ‘vahşilik veya saldırganlık geninin’, insan ırkı açısından en etkisiz hale getirilebileceği bir kritik zaman eşiğinin önünde değil miyiz sizce de?” şeklindeki görüşlerini savundu.

“Toplumların ufkunu coğrafya ile kısıtlamaktan vazgeçmeliyiz”

Akpınar "Tüm dünya kendine, özellikle 2030 ve sonrasında nasıl bir dünyada yaşamak istediğini sorarken; bizlerin bu soruyu sormaması, ‘Geçmişin Suskun Bilgesi’nin önüne set çekmek olacaktır. Örneğin, Kıbrıs Sorunu'na endeksli yaşamak, kendi toplumumuzun ilerlemesini duraksatmaktan başka bir şeye yaramadı, yaramayacaktır. Toplumların ufkunu, coğrafya ile kısıtlamaktan vazgeçmeliyiz. Yine, tüm coğrafyalarda heyecan ile karşılanan BM’nin belirlemiş olduğu  Küresel Kalkınma Hedefleri'nin ana hamurunu ise; Yoksulluğu yok etmek, 'Evrensel İnsan Hakları' düzeyinde eşitsizlik ve adaletsizlikle mücadele ve iklim değişikliğine bağlı sorunlar ki; Bu, Dünya'mızın karşı karşıya olduğu birçok ağır sorunu çözme yönünde,  oldukça cesur bir taahhüttür. Kısacası, bu hedefler gelecek nesillerin yaşamını daha iyi hale getirmek için en büyük fırsatımızdır.

Benzer misyonlarımız ile birlikte, 30 küsur yıllık bir geçmişe sahip Girne Amerikan Üniversitesi öncülüğünde; Eğitim Adası tanımını, bu ülke ile tanıştıran bir markayız. Uluslararası Misyonumuz; Bu paydanın savunucusu olarak ortaya çıkmıştır. Uluslararası Diplomatlar Birliği'nin; Kuzey Kıbrıs Temsilciliği'ni, bugün kardeş üniversitemiz,  Kıbrıs Amerikan Üniversitesi'nin Lefkoşa Cloud Merkezi'nde açıyoruz . Dünya barışı ve refahı ile ülkemizin tanınmasında etkin bir  rol üstlenmiş olacağız.  Biz; Savaş çocukları olarak doğduk. Önceki yüzyıllarda da, bu Ada'da savaşlar oldu. Ama, ‘Geçmişin Suskun Bilgesi’ kulaklarımıza hep şunu fısıldadı;  Burası ezelden beridir, saf barış imgesi; Kutsal zeytin, mersin, defne ve incir ağaçlarının ülkesidir. Barış, onların gölgesi altında dinlenmeyi hak etmektedir”. ifadeleri ile konuşmasını tamamladı.

WDU Merkez Genel Başkan Yardımcısı ve Kuzey Kıbrıs Başkanı Serhat Akpınar’ın açılışta yaptığı konuşmadan sonra kürsüye davet edilen, Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre; Kıbrıs Türk Halkı’nın sürdürdüğü diplomasi ile haklarını aramaya çalıştığını, ancak ambargoların buna izin vermediğini vurguladı. Töre; “Avrupa Birliği, Kıbrıs Rum Kesimi’ni bünyesine alarak şımartmıştır. Bu, o zamandan bu yana da; Rum tarafının eşitlik temelinde, hiçbir teklifi kabul etmemesi tezine haksız olarak destek vermiş, güçlendirmiştir.” sözleri ile, WDU  gibi küresel bir organizasyon desteğinin önemine dikkat çekti.

Dünya Diplomatlar Birliği Genel Başkanı Dr.Günther Meinel ise; Dünya üzerinde ‘unutulmuş bir ülke’ durumunda olan Kuzey Kıbrıs’ı Avrupa Birliği’ne entegre etmek için çalışacaklarını dile getirdi. Dr.Meinel; “Dünya çapında temsil edilen güçlü bir organizasyonuz. Kıbrıs Türkünün Avrupa’da üvey evlat muamelesi görmesi, organizasyonumuz bünyesinde kabul görmemektedir. Cesaretli olun, güçlü olun. Çünkü; sizler, çok mükemmel insanlarsınız’’ dedi.

Kıbrıs Ofisi’nin açılış törenindeki son konuşmacı Dünya Diplomatlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Adnan Albayrak oldu. Birliğin, Birleşmiş Milletler nezdinde önemli hizmetler verdiğini belirten Albayrak; ‘‘Sadece, diplomatlardan oluşan bir birlik değiliz. Dünyanın en güçlü ve en prestijli birliği olma yolundayız. Gerek Türkiye, gerekse Kıbrıs’ın kalkınma ve refahına yönelik her türlü iş birliğine açık olduğumuzu belirtmek isterim. Bu, ‘Kıbrıslı Türk’ iş insanları ve çevresini de içine alan içten yaklaşımımız ve düşüncemizdir.” ifadeleri ile, WDU Kıbrıs Temsilciliği’nin yaşama geçirilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Tören, ofisin resmi açılışını simgeleyen kurdele kesimi ve ev sahibi ünvanıyla, Dünya Diplomatlar Birliği (WDU) Merkez Genel Başkan Yardımcısı ve Kuzey Kıbrıs Başkanı Serhat Akpınar’ın konuklar onuruna verdiği kokteyl ile tamamlandı.

I Wish Eveyone  A MerryChirtmas and A Happy New Year I Wish Eveyone A MerryChirtmas and A Happy New Year

I Wish Eveyone A MerryChirtmas and A Happy New Year Serhat Akpınar, Founder Rector of Girne American University, celebrated the new year of the GAU family.

Dear GAU Global Knowledge Community Dear GAU Global Knowledge Community

Dear GAU Global Knowledge Community, From the days of waking up to days and nights of fear and apprehension, to waking up to mornings full of new and high hopes; From the years of voicelessness, war, captivity, poverty and void to learning how to hold on to life by filling that void with love, psychosocial and personality growth; and in this time witnessing the emergence of a notion with me, on a parallel existence -all from the age of five.

 Today, we woke up to a very different world than a few weeks ago Today, we woke up to a very different world than a few weeks ago

Today, we woke up to a very different world than a few weeks ago. Health systems are under pressure everywhere in the world. Our lives are threatened by an unknown enemy. Mindful of the important role played by our healthcare professionals, I want to call on for everyone to take care of our health for the sake of our loved ones. I am sure that we will pass this exam successfully through solidarity. I want to express my condolences foremost for the lives lost in our country along with numerous lives lost globally

Dear GAU Family Members “Eagles” As a valued Member , your safety and wellbeing are our top priority. Dear GAU Family Members “Eagles” As a valued Member , your safety and wellbeing are our top priority.

Dear GAU Family Members “Eagles” As a valued Member , your safety and wellbeing are our top priority.

SIGNATURES HAVE BEEN SIGNED FOR TRANSMİSSİON THE GAU TRAINING AND RESEARCH HOSPITAL TO NORTH CYPRUS SIGNATURES HAVE BEEN SIGNED FOR TRANSMİSSİON THE GAU TRAINING AND RESEARCH HOSPITAL TO NORTH CYPRUS

SIGNATURES HAVE BEEN SIGNED FOR TRANSMİSSİON THE GAU TRAINING AND RESEARCH HOSPITAL TO NORTH CYPRUS

Visit Sri Lanka Metropolitan College Chairman Dr. Sizra Meerasahib Visit Sri Lanka Metropolitan College Chairman Dr. Sizra Meerasahib

Visit Sri Lanka Metropolitan College Chairman Dr. Sizra Meerasahib

Akpınar´dan, ABD´de düzenlenen Uluslararası Eğitimciler Konferası´nda üst düzey temsiliyet Akpınar´dan, ABD´de düzenlenen Uluslararası Eğitimciler Konferası´nda üst düzey temsiliyet

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ve beraberinde, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç.Dr.Asım Vehbi, Amerika’da düzenlenen NAFSA 2018 Eğitim Konferansına katıldı...

GAÜ, Kıbrıs´ın ilk spor genetik araştırma enstitüsünü kuruyor GAÜ, Kıbrıs´ın ilk spor genetik araştırma enstitüsünü kuruyor

Geçtiğimiz gün GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar’ın başkanlığında bir araya gelen, GAÜ Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Sualp Davut, Show Tv Slikon Vadi Programı Yapımcısı ve Sunucusu Dinçer Karaca, NextGen Türkiye COO’su ve...

GAÜ´nün,Moldova´daki diğer markası ´Constantın Stere University’ yükseliyor GAÜ´nün,Moldova´daki diğer markası ´Constantın Stere University’ yükseliyor

Girne Amerikan Üniversitesi’nin, Moldova Cumhuriyeti’nde yeniden yapılanmasına kardeş üniversite olarak destek verdiği ‘Constantin Stere Üniversitesi’ (USPEE- UNIVERSITY OF EUROPEAN POLITICAL AND ECONOMIC STUDIES), İngilizce ve...

BM´nin Sürdürülebilir ve Kalıcı Barış Çabası Sürüyor BM´nin Sürdürülebilir ve Kalıcı Barış Çabası Sürüyor

Avrupa Diplomatlar Birliği Başkan Yardımcısı Serhat Akpınar, sürdürülebilir ve kalıcı barışın Birleşmiş Milletler’in (BM) en önemli meselesi olduğunu söyledi. BM´nin Sürdürülebilir ve Kalıcı Barış...

Gaü, Eurasia Airshow´a Yeni Nesil Eğitim Uçağı Da40 ile Katıldı Gaü, Eurasia Airshow´a Yeni Nesil Eğitim Uçağı Da40 ile Katıldı

Girne Amerikan Üniversitesi, Antalya´da düzenlenen Eurasia Airshow´a, yeni nesil eğitim uçağı DA40 ile katıldı. Jet yakıtıyla çalışan 4 kişilik eğitim uçağıyla, pilot adaylarına eğitim uçuş eğitimi verilip, Türk hava sektörüne...

Serhat Akpınar: Serhat Akpınar: "50´inci yılımız için, hedefimizi kilitledik"

GAÜ Kurucu Rektörü Akpınar; 1985 Yılı´nda ilerici bir hamle ile; Bugünlerde Kuzey Kıbrıs için sosyo-ekonomik anlamda yerine ikamesi mümkün görünmeyen, özel yüksek öğrenim sektörünün ilk temsilcisi olarak...

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar´ın, Azerbaycan temasları ses getiriyor GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar´ın, Azerbaycan temasları ses getiriyor

Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar; Türk Dünyası´nın önemli başkentlerinden biri olan Bakü´de, uluslararası düzeyde gerçekleştirilen ve...

Hava Ulaşımında; Ulusal, Yeni Arayışlar Hava Ulaşımında; Ulusal, Yeni Arayışlar

Hava yolu ulaşımında, bilet fiyatlarındaki artış ve zorlayıcı uygulamalara ilaveten, KKTC´ye olan seferlerini askıya alma kararı alan özel bir hava yolu şirketinin yeni bir sorun halinde eklenmesi, acil çözüm bulunması konusunda...

GAÜ VE TASAM ARASINDA PROTOKOL ANLAŞMASI İMZALANDI GAÜ VE TASAM ARASINDA PROTOKOL ANLAŞMASI İMZALANDI

Girne Amerikan Üniveristesi (GAÜ) ve Türkiye Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) arasında, karşılıklı çalışmalar ve stratejik gelişim konuları çerçevesinde protokol anlaşması imzalandı.

Serhat Akpinar, Serhat Akpinar, "Toplumsal Ufkumuz; Yaşadiğimiz Coğrafya İle Sinirli Değil"

Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, 2017 Yılı´nın son günlerinde; İnsanlığın ve Dünya Gezegeni´nin gelecek yıllarına ait beslenen "umutlara" ait, kendi istem ve dileklerini; "Kıbrıs Adası´nda doğmuş, büyümüş, yaşayan ve mücadele azmini kaybetmemiş biri" perspektifi ile yorumladı.

GAÜ BAŞKANLIK OFİSİ’NE, ÜST DÜZEY ZİYARETLER SERİSİ GAÜ BAŞKANLIK OFİSİ’NE, ÜST DÜZEY ZİYARETLER SERİSİ

Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar; Kendisine yapılan nezaket ziyaretleri çerçevesinde; Önümüzdeki pazar günü gerçekleştirilecek genel seçimler öncesinde, 39’uncu KKTC Hükümeti’nin bazı bakanları ile CTP Genel Başkanı Tufan Erhürmanı ağırladı.

“GAÜ Ailesi” Yeni Yıl Resepsiyonlarında Buluştu “GAÜ Ailesi” Yeni Yıl Resepsiyonlarında Buluştu

Girne Amerikan Üniversitesi; 2018 Yılı’na sayılı günler kala, akademik ve idari düzeyde düzenlenen resepsiyonlar ile bir araya geldi. Merkez Girne Kampüsü’ndeki buluşmalardan ilki; Uluslararası Kongre Merkezi Spectrum Hall Fuayesi’nde, ikinci buluşma da; Milenyum ‘Red Room’ Salonu’nda gerçekleştirildi.

DMW 2017 “BİR ADIM İLERİ” ZİRVESİNİN 2’İNCİ GÜNÜ LE CHATEAU LAMBOUSA HOTEL’DE GERÇEKLEŞTİ DMW 2017 “BİR ADIM İLERİ” ZİRVESİNİN 2’İNCİ GÜNÜ LE CHATEAU LAMBOUSA HOTEL’DE GERÇEKLEŞTİ

DMW 2017 “Bir Adım İleri” zirvesinin ikinci gününde DMW diplomatları, CEO’lar, Türkiye ve KKTC’den iş adamları ve iş kadınları, GAÜ Akademisyenleri’nin yanında, seçkin konukların katılımı ile gerçekleşti.

AKPINAR, “ULUSAL REFAHIMIZIN ANAHTARI İNOVASYON KÜLTÜRÜDÜR” AKPINAR, “ULUSAL REFAHIMIZIN ANAHTARI İNOVASYON KÜLTÜRÜDÜR”

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, geçtiğimiz ay katılmış olduğu BM Genel Kurul Toplantısı ve GAÜ’nün 2017-2018 Akademik yıl teması olan “İnovasyon” ile ilgili açıklamalarda bulundu.

AKPINAR “KONUŞULMADIK YANI KALMAMIŞ GÖRÜŞMELERE, YENİ YÖNÜ VERMENİN FORMÜLÜ; NE HAK YİYECEĞİZ, NE DE HAKKIMIZ OLANDAN VAZGEÇECEĞİZDİR.” AKPINAR “KONUŞULMADIK YANI KALMAMIŞ GÖRÜŞMELERE, YENİ YÖNÜ VERMENİN FORMÜLÜ; NE HAK YİYECEĞİZ, NE DE HAKKIMIZ OLANDAN VAZGEÇECEĞİZDİR.”

GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, özellikle KKTC Yurttaşlığı’nın kendisine vermis olduğu haklar ve yetkiler çerçevesinde, her bir bireyin ortaya çıkarak, 50 yıldır süren ve son seferinde yine başarısızlık paydasının arttığının gözlemlendiği; “Kıbrıs Sorunu” sürecinin yeni yönününün...

AKPINAR “GAÜ’NÜN ORTAK GELECEĞİ; AYRICALIKLIDIR.” AKPINAR “GAÜ’NÜN ORTAK GELECEĞİ; AYRICALIKLIDIR.”

Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, GAÜ ile ortak misyonu paylaşan okulların; aynı zamanda ayrıcalıklar ile ortak geleceği de paylaştıklarını söyledi...

MİLLİ ATLET YİĞİTCAN HEKİMOĞLU’NA GAÜ’DEN TAM DESTEK MİLLİ ATLET YİĞİTCAN HEKİMOĞLU’NA GAÜ’DEN TAM DESTEK

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Yüksek Lisans öğrencisi Milli Atlet Yiğitcan Hekimoğlu, GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar ile biraraya geldi. Akpınar’ın daveti üzerine GAÜ Başkanlık Ofisinde biraraya gelen...

ULUSLARARASI DİPLOMATLAR BİRLİĞİ ZİRVESİ; GAÜ’DE BAŞLADI. ULUSLARARASI DİPLOMATLAR BİRLİĞİ ZİRVESİ; GAÜ’DE BAŞLADI.

Birleşmiş Milletler Teşkilatı tarafından tanınan ve temel amacı ise; AB’nin yeni genişleme süreçlerinde, aday ülkeleri birliğe hazırlamak olan, Almanya/ Köln merkezli Uluslararası Diplomatlar Birliği (DMW) “2017 Zirvesi” GAÜ’de başladı.

GAÜ KURUCU REKTÖRÜ VE YÖNETİCİLER KURULU BAŞKANI AKPINAR, 50. YIL VİZYONUNU GAÜ AİLESİ İLE PAYLAŞTI GAÜ KURUCU REKTÖRÜ VE YÖNETİCİLER KURULU BAŞKANI AKPINAR, 50. YIL VİZYONUNU GAÜ AİLESİ İLE PAYLAŞTI

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, GAÜ’nün 50. Yıl vizyonu ile ilgili; tüm akademik ve idari kadronun katılımı ile toplantı gerçekleşti.

GAÜ KURUCU REKTÖRÜ SERHAT AKPINAR “KENDİ ÜLKEMİZDE ADALETİN TAKİPÇİSİ VE SAVUNUCUSUYUZ. GAÜ’NÜN SATILIK BİR ŞEYİ YOK.” GAÜ KURUCU REKTÖRÜ SERHAT AKPINAR “KENDİ ÜLKEMİZDE ADALETİN TAKİPÇİSİ VE SAVUNUCUSUYUZ. GAÜ’NÜN SATILIK BİR ŞEYİ YOK.”

Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar’ın, “GAÜ ve 50. Yıl Vizyonu” ile ilgili; tüm akademik ve idari kadronun katılımı ile gerçekleştirdiği kendi ifadesiyle “Büyük Ailenin Buluşması” olarak değerlendirdiği toplantının yankıları sürüyor.

GAÜ HAVACILIK VE PİLOTAJ ALANINDA Kİ AÇILIMLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR GAÜ HAVACILIK VE PİLOTAJ ALANINDA Kİ AÇILIMLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar başkanlığında toplanan heyet, Havacılık ve Pilotaj alanında yeni açılımlar üzerine yeni büyük kararlar aldı.

Please place your phone in an upright position.